Історичне коріння назви приватного готелю «Околиця»

Почнемо ми з невеличкого екскурсу в історію.

Дуже часто, в просторах рунета, можна зустріти назву нашого міста Суми з орфографічною помилкою. Помилка це чи істинна правда, спробуємо розібратися.

Щодо назви р. Суми існує кілька версій і переказів. Про один з них повідомляє Філарет: "... біля річки Суми знайдено були три мисливські суми і по них було дано назву місцевості з ея річками ". Переказ може бути визнано справедливим у відношенні до річок, але не стосовно до назви або походження міста, який назвався Сумін, очевидно по р.. Сумі.

Тоді, в ті далекі роки другої половини XVII ст., місто заснували всього 100 родин переселенців з міста Ставище Білоцерківського полку на чолі з отаманом Герасимом Кондратьєвим, які отримали дозвіл оселитися на Пслі - річці біля річки Суми.

Але вже на початку XIX ст. Суми перетворюються в досить великий повітове місто, відомий на Слобідській Україні і Росії як ярмарковий центру. За східним кріпосним валом був перекинутий міст над заболоченими рукавами р.. Псел, який поєднувався з "поштовою дорогою" на Харків через Охтирку, а вона, безсумнівно, мала транзитне значення. Друга транзитна дорога на Курськ в північній частині міста від Засумки проходила в районі нинішньої Курської вулиці. Третя транзитна дорога, ведуча в Білопіллі, і зараз зберегла назву початку XIX ст. Четверта дорога - Гадяцька - в південній частині міста проходила по нинішній вулиці Петропавлівській.

Час йшов. Місто розростався далеко за свої околиці. І ось тепер, на шляху тієї самої Третьої транзитної дороги, яка веде до Білопілля, розмістився заміський готель «Околиця» , який радо зустрічає кожного гостя. Значення слова «Околиця» практично у всіх словниках, означає околицю селища, крайню точку населеного пункту. Але готелю «Околиця» таку назву дуже пасують. Там дуже умиротворено, тихо і комфортно. Натомість суєти і швидкості Ви отримаєте спокійний і відокремлений відпочинок в заміському передмісті міста. І разом з тим, ви не будете мати потребу ні в чому.